Észak

Az Úr parancsolata világos? – Közgyűlés északon

Arnót – Az Északi Evangélikus Egyházkerület Közgyűlése 2018. március 23-án Arnóton tartotta cikluszáró ülését. A falu „emberemlékezet óta” nem adott helyet ilyen magas szintű egyházkormányzati ülésnek, így a helyi közösség szeretetteljes odaadással fogadta az érkezőket. A vendéglátásban házigazdaként szerepet vállalt Üveges István polgármester, az evangélikus gyülekezet presbitere, vendégként pedig részt vett Török Dezső, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnöke is.

Fabiny Tamás: „A határzárat el kell fogadni, de az egyház ajtóként működhet a kerítésen”

Arnót – A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Arnóton találkoztak a Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerületének küldöttei. A közgyűlésen számot adtak az elmúlt év történéseiről, és megemlékeztek a reformáció 500. évfordulójáról. A Hír TV riportere megkérdezte Fabiny Tamás elnök-püspök véleményét a határzárról, aki úgy nyilatkozott, hogy a határzárat el kell fogadni, de az egyház ajtóként működhet a kerítésen.

Megállás – újraindítás – megerősítés | 24 óra lelkészi hivatásgondozás Balatonszárszón

Balatonszárszó – Az Északi Evangélikus Egyházkerület 2018-ban jubiláló lelkészei immár hagyományos hivatásgondozói alkalomra gyűltek össze február 26–27. között a balatonszárszói Andorka Rudolf Evangélikus Konferencia- és Missziói Otthonban.

A megyei elnökségek tanácskoztak északon

Budapest – Az Északi Evangélikus Egyházkerület egyházmegyei elnökségei 2018. február 20-án üléseztek, melynek legfőbb témái a folyamatban lévő egyházi választások, a püspöki vizitációk tapasztalatai és a soron következő, március 23-ra Arnótra összehívott tavaszi közgyűlés előkészítése voltak.

Pályázat püspöki titkári pozícióra

Budapest – A Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerülete nyílt pályázatot hirdet püspöki titkár (felsővezetői asszisztens) munkakör betöltésére. A püspöki titkár közvetlen felettese dr. Fabiny Tamás püspök.

500+, avagy a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni az egyházon

Budapest – A reformáció ünnepi évében az Északi Evangélikus Egyházkerület közgyűlése ismét Márton-napon gyűlt össze: a választási felkészülés, az egyházkerület és egyházunk közös jövőjét formáló együttgondolkodás összekapcsolódott a reformációi emlékév ünnepélyes lezárásával.

Az M5-ön lesz látható a továbbiakban a Püspökkenyér adása

Budapest – 2017. október elsején, 7 óra 5 perces kezdettel látható az M5 műsorán a Püspökkenyér című adás, amelyben Fabiny Tamás evangélikus püspök, a műsor vezetője beszélget egyházi vezető társaival, Kocsis Fülöp görögkatolikus érsekkel, metropolitával és Steinbach József dunántúli református püspökkel, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnökével.

Négyzetméterek és létszámok – Imaházat szenteltek Sámsonházán

Pásztó – Sámsonháza – A pásztói és sámsonházai evangélikus gyülekezeteket látogatta meg 2017. szeptember 24-én vasárnap dr. Fabiny Tamás püspök. Mindkét közösségben családi istentiszteletet tartottak aznap, amelyeken az északi egyházkerület lelkészi vezetője hirdette Isten igéjét, Horváth-Hegyi Áron parókus lelkész pedig liturgiai szolgálatot végzett. Sámsonházán ezt követően Szabó András esperes jelenlétében felszentelték a gyülekezet új imaházát.

33 óvodást áldottak meg

Nyíregyháza – A Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola új óvodásai az evangélikus Nagytemplomban a szeptember 24-ei istentisztelet keretén belül áldásban részesültek.

Luther Nagy Lajos udvarában

Miskolc – A Luther-500-as sorozat szeptemberi alkalmát a három miskolci gyülekezet újra együtt ünnepelte, de ez alkalommal rendhagyó módon, a Diósgyőri vár lovagtermében. Az egész éves előadás-sorozat kiemelkedő alkalma egy olyan helyszínt kapott, amiért dr. Kriza Ákos polgármesternek e helyről is köszönetet mondunk.

Feliratkozás RSS - Észak csatornájára